Готуватись почали десь з березня.
Перечитали все що знайшли про саму долину і про велопоходи до неї. Найбільше інформації почерпнули з велоклубу "Партизанів" за що їм респект і уважуха.
Склали список необхідних речей. Виявилось що не все є в наявності і потребує фінансів на докуповування. Може щось і було зайвим, але в основному, більш-менш, список виявився вдалим.
Склали документ в який накопіпастили з Олегом максимум інфи по Закарпаттю. Розклад руху потягів, адреси-телефони готелів, автовокзалів, веломайстерень, пошуково-рятувальних служб, а також список всіх цікавих об’єктів по дорозі що можуть зустрітись.
Склали приблизний графік мандрівки з контрольними точками. Як виявилось пізніше рух по контрольним точкам досить корисна річ, відразу можна побачити скільки часу є в запасі, або навпаки.
Колаборейшин в гугльдокс рулить непомірно :)
По нашій задумці ми в перший день повинні були проїхати з Воловця в Хуст, там заночувати, наступного дня заїхати в "Долину", сироварню і висунутись в бік Виноградова. Переночувати в Виноградові. Третього дня заїхати в Берегово в термальні басейни і тоді в Мукачево на потяг.
Але в останій момент Ніна забажала попасти до родичів в Ужгород і тому план було змінено. 1-й день Воловець-Хуст, 2-й день Хуст-нарциси-Берегово (якщо встигаємо, інакше - до куди встигаємо) і 3-й день Берегово-Мукачево, Коломійці сідають на потяг до Вінниці а ми в Ужгород ще на один день.
Довго думали коли власне їхати, 1-4 -го чи 8-10 -го. Спостерігаючи за погодою і аналізуючи минулорічні поїздки вирішили що краще на 9-те. І так як квитки дуже швидко почали пропадати, вирішили не зволікати і взяли на 9-те. Ми вгадали, майже, нарциси цвіли як треба, але 3 вихідних це торба. Народу тьма. Всі готелі забиті, ціни на 100 грн вищі. Тому порада всім хто буде їхати в майбутньому - беріть 1-2 відгули на роботі і їдьте на тиждень пізніше, в 15-х числах.
На момент старту у мене було накатано з початку сезону більше 1000 км, у Ніни кілометрів 300, у Коломійців зовсім мало. Здається по 200 км всього (може трохи більше в Олега, не суттєво) з моменту покупки байків, не кажучи вже в поточному сезоні.

Закидаємо байки на верхні полиці, очікування повного вагону "Партизанів" не справдилось, вони їхали в іншому. Перевдягаємось, ліземо на свої верхні полиці, я засинаю. Інші хто як, з перемінним успіхом.
День перший.


Від самого старту, від залізничного вокзалу дорога йде вверх. Підйом досить пологий, можна було б вкручувати ~25 км\год. але малий накат групи дає про себе знати і Інна починає "здуватись" на перших же кілометрах. Через 8 км дорога забирає різко вверх. Стаємо, Олег приймає рішення забрати у Інни баул і везти всі речі сам. Нас обганяють велосипедисти що стартували пізніше. Починаємо дертись на перевал. Я тільки встиг розкрутитись, пульс вийшов на "робочі" значення і тпрууу вершина, аж не цікаво, я налаштувався добре покрутити апхіл, а там всього 2 км. Повітря на перевалі досить прохолодне, з рота йде пара. На Боржаві ще місцями лежать сніжники. Дивно виглядають білі плями посеред буяння зеленого листя і свіжої соковитої трави.

Стартуємо з перевалу вниз разом з іншими групами що зібрались на верху. Велокомп показує рекордну швидкість за поїздку 56.3 км\год.



До Міжгір’я котимось асфальтом, постійно вниз, рівненько, кайф. Коломійці трохи відстають і ми з Ніною вирішуємо не псувати враження від спуску повільною їздою і їхати вперед як їдеться а тоді їх підчікувати. Власне вони відстають не сильно, але навмисне підторможувати якось неохота.

Відстаємо від графіка на 1.5 години. На велокомпі 50 км. Майже половина дороги.
На виїзді з Межигір’я зустрічаємо групу Колдмена. У них теж привал на обід. Махаємо їм ручками і їдемо далі. З Межигір’я до Хуста кілометрів 60 із них 50 суцільний спуск. На жаль вітер в лице і байк сам не котиться, але легенько підкручуючи тримаємо з Ніною швидкість в районі 20-25.


Так потихеньку, з перекурами спускаємось в Гринчово. Тут уже спуск змінюється рівниною. Докручуємо до повороту на Оленячу ферму. Підчікуємо Коломійців, їм цей спуск схоже дався не легко, відстань досить велика а сидіти без звички в сідлі цілий день це вам не хухри-мухри. Приїхали замучені, але на олені дивитись ще охота не відпала. :) Але ми перші, з інших груп нас не обігнав ніхто.


Ну що ж, робити нічого, вирушаємо далі. На годиннику 18:55. Це на 55 хвилин пізніше графіка.

Поки ми дивились на олені уявляли себе оленями, нас обігнали інші групи. Ми їх зустріли в Ізі.

Уже стає ясно що хоч ми і відстаємо від нашого графіка, але приїжджаємо засвітло.

Номера досить пристойні. Душ, туалет, кабельне...але ціна... мені б краще без кабельного і з зручностями в коридорі але в 2 рази дешевше. Але де ж його знайти в 9 вечора, коли туристами все забито.

Вечеряти вирішили в номері. Сходили в магазин, набрали якоїсь ікри баклажанової з ковбасою і хлібом, чай... Чайник дали на ресепшині. Перекусили і завалились спати без задніх ніг.
Велокомп показав 112 км, як ми і очікували.
День другий.
Підйом о 7-мій. Снідаємо знову бутербродами, "робимо уколи" велікам (це я змащував ланцюги з медицинського шприца) і стартуємо в основну точку нашої велопрогулянки - "Долину нарцисів". Знову відстаємо від графіка на 1 годину 10 хв. Виїхали аж о 9:10. Долина зустрічає нас натовпом автобусотуристів. Поки що не дуже великим. Це радує. Але натовп щохвилини збільшується. Платимо за вхід по 10 грн і йдемо до галявини де найбільша щільність нарцисів.


Відхилення від графіку на 1 годину так і залишається. З долини виїхали об 11-й.
На сироварню не звертали, так як вирішили що треба змінити трохи план і доїхати сьогодні до Берегово по можливості. Прогноз передавав дощі і ми боялись що не встигнемо проїхати необхідну відстань. Плюс ми з Ніною мали ще дістатись Ужгорода на 3-й день. Отже в випадку чого буде ще куди заїхати...



В Корольово попали в 13:50. Це майже по нашому графіку з сироварнею. Отже можна сказати знову відстаємо.
Нам на зустріч рухається багато людей на велосипедах одягнутих так як ніби їдуть з церкви... скоріше всього воно так і є. Пізніше ми зрозуміли що Корольово місто велосипедистів. На вєлах тут їздять всі і скрізь. Велостоянки на кожному кроці. Дорогих байків правда не зустрічали, але кількість різномастних Україн, Салютів і чогось невідоморіщацького вражає.


Спускаюсь вниз. Чекаю інших. Ніна приїжджає з брудними коліньми і сумкою. Впала. Виявляється там було мокро і слизько... а я щось і не помітив. Все ж таки заїзди по кантрійній трасі в Лісопарку дають про себе знати.
З замкової гори бачимо туристичний автобус. Згадуємо про винні погреби. Місцеві дівчатка показують дорогу "туди де возять туристів". Погреби виявляються виноробним заводом. Охоронець сказав що екскурсії водять. 50 грн з людини. Займе 1.5 години часу. Під час екскурсії проводиться дегустація вин і в кінці можна купити вино яке сподобалось. Ще сказав що вина що випускає завод не продаються на території України. Але так як нас мало, то треба дочекатись автобуса і приєднатись до них. Автобус мав бути хвилин через 15-20.
На виїзді з заводу зустрічаємо групу "Партизанів". Вони тільки дістались до Корольова, але тут не затримуються, вино будуть дегустувати в Виноградові.Замок мабуть їх теж не цікавить.
Вирішуємо витратити час з користю і пообідати. Місцеві підказують козирну кафешку під багатообіцяючою назвою "Релакс". Кафешка виявляється нічним клубом. Плакат на дверях запрошує всіх ввечері на стриптиз. %-) Заходжу, питаю чи нагодують, кажуть що без проблем.
Так як столи розміщені на 2-му поверсі, а байки ми залишати не ризикнули, обідаємо по черзі. Все досить смачно і не дорого, порції великі. На все про все пішла добра година.
Повертаємось назад на завод, виявляється екскурсії ще не було, але от-от буде... добре що не чекали, спитали чи можна просто купити вина без екскурсії, виявилось що можна. Взяли по півторашці. Хто сухого, хто напівсолодкого. Треба сказати що вино виявилось досить пристойним.


Виноградів виглядає як суто західне місто. Рівненька бруківочка, чистенькі вулички, люди на велосипедах, написи скрізь на Українській і Угорській мовах. Все дихає Європою. Затримуватись тут вже немає часу, тому просто їдемо через місто і крутимо головами на всі боки вбираючи в себе ту красу. Я б там жив.


Наступний пункт Берегове. До нього 21 кілометр. Наші Коломійчики вже порядно замахались. Я вже подумую собі тихенько чи не залишитись ночувати в Вилку... але "совєт плємєні" вирішив таки їхати.


Вже під самим Береговим забираю в Олега наплічник, бо бачу що він уже здає добряче. Каже що задниця відвалюється. Ну воно й не дивно. Я взагалі дивуюсь як вони з Іною другий день підряд їдуть по 100 км. з таким малим накатом. Так, так. Біля готелю в Берегово велокомп показав 95 км. Я б мабуть на їх місці помер ще в перший день.
Перед самим Береговим крутий підйом. Чекаю всіх на горі, їм снікерс. Нам залишились лічені кілометри і знайти готель.

Координати: Готель "Арбат". Міський: +380314123126, Лайф:+380636251200, МТС: +380505943871. За цими ж номерами можна викликати у них таксі.
Єдине що в цьому готелі не дуже добре це звукоізоляція. Але особисто мені не заважало нічого.
В цей час до готелю під'їжджає чоловіка 4 велосипедистів. Впізнаємо наших київлян. Шилік енд компані. Частина їх групи залишилась ночувати в наметах, а вони вирішили шукати готель. Кажемо хазяїну готелю що це наші знайомі, ми з ними їдемо від самого Воловця. Він пропонує поселити їх на квартиру. Вони погоджуються...
Приймаємо швиденько душ і вечеряти в ресторан "Требішов" навпроти готелю. Де б ще я посидів в ресторані в гумових шльопках, джинсах, і з мокрими патлами. Замовляємо якийсь рис (різі-бізі), відбивні, то-сьо... і блінчики з чайом. Кухня у них.... мммм.... ми ледве пальці не поз'їдали. А блінчики то взагалі був відпад. Заплатили за чотирьох 200 грн. Як для ресторану цілком нормально. Наїлись теж достатньо.
Десь поряд ще був дегустаційний погребок. Але сили його вже шукати не було і годинник показував 23:00. Вирішили завалитись спати.
День третій.


Поки повернулись з басену, поки зібрались то уже й час дня. Їхати ніби не далеко, але часу з тим басейном втратили масу. До того ж коли виходили десь об 11:10 то на вхід уже черги не було. Всі зайшли. Тобто був сенс не ночувати в Берегові, а приїхати туди під обід. Або не купатись.
Почав накрапати дощик. По дорозі нас таки наздогнав. Довелось одягати куртки, пончі і т.д.
Перед Мукачевом проїхали гарний лісок. Стали там перекусити снікерсів. Правда було мокро то з дороги не зходили.
І ось на горизонті бачимо замок Паланок. Мукачево. При самому в’їзді страусина ферма. Вхід 5 грн. Заглянули через огорожу, страуси якісь зачухані... вирішили не заходити.
На годиннику 15:00. Олег забув зарядити акум до фотоапарата :( Тому фоток більше немає. Хоча уже й майже не було що фотографувати. Може ще з Ніниного телефона щось дістану ввечері.
Поїхали шукати вокзал. Але побачили як з кафешки виїжджають наші київляни. Подумали що треба й собі пообідати. Зайшли. Назви блюд виявились незнайомі. Замовили навмання. Офіціантка сказала що все готове, лише розігріти. Мля. Розігрівання продовжувалось добрих 40 хвилин після чого нам принесли салати. Замовлений Коломійцями буряк виявився з хріном. Ги. Неочікувано дуже гострий. Ще хвилин за 10 принесли Боб-левеш (це таке перше блюдо). Попробували. Не те щоб не смачне, але дуууууще перчене. Червоного перцю просто жменя. Слава богу хоч молода картопля і відбивна виявилась звичайна. Але несли їх ще хвилин 15. Одним словом вбили ми добру годину поки нам все принесли. А тут ще й злива почалась. Затримала нас ще на півгодини. Отже на вокзал ми попали лише в 16:50. Олег пішов взнавати за квитки на Вінницю а я за електричку на Ужгород. Електричка о 17:21. Квитків на Вінницю на 17:50 немає. На 21 з чимось там є тільки бокові. Нінуца почала колотити світом, давай шукати автовокзал, може нас візьмуть. Поїхали шукати. Тут почались карпатські кілометри. Перехожі говорили що вокзал ось поряд, ми уже проїхали 10 хвилин на вєліках досить швидким темпом а вокзала йок. Довелось брати ініціативу в свої руки і повертати на залізничний вокзал. Я впевнений що нас би не взяли в автобус і на електриичку ми б запізнились. Можна було поїхати своїм ходом, але дощик якось збивав ввесь настрій крутити педалі.
Далі було все досить банально. Погрузились в електричку, за 2 години були в Ужгороді. Всю дорогу поливав дощик. Добрались до родичів. Душ. Вечеря. Поїздка до інших родичів. Горілка. Фух. Сон.
День четвертий.
Нажаль знамениті сакури уже відцвіли, потрібно приїжджати трохи раніше.
Зайшли в Ужгородський замок. Особливо вразили каземати, в яких інквізиція мучила полонених. Багато експонатів - реальні пристрої які колись використовувались. Інші - зроблені вже тепер по старим малюнкам. Старі гравюри "розповідають" про охоту на відьом. Бідні жінки, що курили ті інквізитори коли таке вчиняли над своїми жертвами. Думається що зовсім не з релігійних причин вони їх мучили.
Півдня пролетіло швидко. Попрощались з родичами і гай на вокзал.
Назад виїхали о 15:50. Дорога пройшла без пригод. Я особисто досить добре виспався на верхній полиці.
По бюджету вийшло щось ~1500 грн на двох, тобто на сім'ю. Не більше точно. Це включаючи квитки на потяг, харчування, проживання, сувеніри, "за вхід". Трохи прорахувались з ціною на готелі в святкові дні.
Тепер все згадується як сон. Наче й не було нічого... Основна ціль нашою поїздки була "Долина нарцисів" в період цвітіння і добряче покататись на вєлах, а по ходу побачити що воно таке Закарпаття. Ми її досягли на всі 100%. Не знаю як хто а я задоволений. Тепер можна кілька тижнів "перетравлювати" враження, а тоді можна починати готуватись до наступного походу...
Ввесь фотоальбом можна подивитись на пікасі.
Круто. Был бы я моложе - дал бы по педалям тоже :) Отличный отчет получился, как и сама поездка, вероятно :)
ВідповістиВидалитиНічо-нічо, станеш постарше - вдариш. :)
ВідповістиВидалити